Pomoc Pokrzywdzonym

 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W związku z obchodzonym 22 lutego DNIEM OFIAR PRZESTĘPSTW w dniach 21-28 lutego 2020 r. po raz kolejny odbędzie się ogólnopolski Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Jest to inicjatywa koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych oraz przyniesienie potrzebującym skutecznej pomocy. Podczas Tygodnia takie osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i informacji udzielanych w trakcie dyżurów pełnionych w wyznaczonych punktach w każdym województwie.

O możliwościach skorzystania z takiej pomocy w Sądzie Okręgowym w Gdańsku poinformujemy już wkrótce. Zachęcamy również do śledzenia stron internetowych lokalnych Sądów Rejonowych, które będą na bieżąco informowały o dyżurach organizowanych w swoich siedzibach.

Z kolei przez cały rok osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą korzystać ze wsparcia świadczonego przez podmioty oferujące pomoc materialną i niematerialna finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości. Ich pełna i na bieżąco aktualizowana lista jest dostępna pod adresem:

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/

 Posted by at 09:48
Przejdź do paska narzędzi